Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Elektra
13:15 And then we danced Guldbaggebelönad
13:30 De Ovanliga
16:00 Catwalk
17:15 Emma
19:45 1917 Oscarsbelönad
i morgon
Elektra
13:15 En vit, vit dag
13:30 Waves
15:15 De Ovanliga
17:15 Emma
19:45 And then we danced Guldbaggebelönad
ons 19 feb
Elektra
13:00 Ailos Resa
13:30 La Belle Époque
15:00 1917 Oscarsbelönad
15:30 Parasit Oscars & Guldbaggebelönad
17:15 Emma
19:45 Waves
20:00 De Ovanliga
Fler dagar...
BULLAN
FILM & SAMTAL
FILM-MAT-KULTUR
KLASSIKER
KULTURREDAKTÖRENS VAL
LIVE PÅ BIO
MATINÉ
NY FINSK FILM
SPRÅKCAFÉ
SYNTOLKAT
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Elektra
13:15 And then we danced Guldbaggebelönad
13:30 De Ovanliga
16:00 Catwalk
17:15 Emma
19:45 1917 Oscarsbelönad
i morgon
Elektra
13:15 En vit, vit dag
13:30 Waves
15:15 De Ovanliga
17:15 Emma
19:45 And then we danced Guldbaggebelönad
ons 19 feb
Elektra
13:00 Ailos Resa
13:30 La Belle Époque
15:00 1917 Oscarsbelönad
15:30 Parasit Oscars & Guldbaggebelönad
17:15 Emma
19:45 Waves
20:00 De Ovanliga
Fler dagar...
nyhetsbrev
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev   Om integritet

Aktuella filmer

1917
Drama, Krigsfilm av Sam Mendes.
Oscarsbelönad.
Ailos Resa
Dokumentär av Guillaume Maidatchevsky.
Matiné.
Alice och borgmästaren
Drama, Komedi av Nicolas Pariser.
And then we danced
Drama av Levan Akin.
Guldbaggevinnare.
Catwalk
Dokumentär av Johan Skog.
De Ovanliga
Drama av Olivier Nakache, Éric Toledano.
Emma
Drama, Komedi, Romantik av Autumn de Wilde.
En del av mitt hjärta
Av Edward af Sillén.
En vit, vit dag
Drama av Hlynur Palmason.
La Belle Époque
Drama, Romantik av Nicolas Bedos.
Parasit
Drama av Joon-ho Bong.
Oscarsbelönad / Guldbaggebelönad.
Pelle Svanslös
Animerad familjefilm av Christian Ryltenius.
Waves
Drama av Trey Edward Shults.
Visa även kommande filmer...

i dag
13:15 And then we danced Guldbaggebelönad
13:30 De Ovanliga
16:00 Catwalk
17:15 Emma
19:45 1917 Oscarsbelönad
i morgon
13:15 En vit, vit dag
13:30 Waves
15:15 De Ovanliga
17:15 Emma
19:45 And then we danced Guldbaggebelönad
ons 19 feb
13:00 Ailos Resa
13:30 La Belle Époque
15:00 1917 Oscarsbelönad
15:30 Parasit Oscars & Guldbaggebelönad
17:15 Emma
19:45 Waves
20:00 De Ovanliga
tors 20 feb
13:15 En del av mitt hjärta
13:30 Waves
15:15 La Belle Époque
16:00 De Ovanliga
17:15 Emma
18:00 24 hour party people Kulturredaktörens val
19:45 Parasit Oscarsbelönad
20:00 En vit, vit dag
Elektra Bio i Västerås  |  Sintervägen 6, 721 30 Västerås  |  021 - 12 30 60  |  elektra@elektrabio.se
⬆︎