Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Elektra
13:45 The Party
14:00 Let The Sunshine In
15:30 Wonder Wheel
16:00 God's Own Country
17:30 Wind River
18:00 Konst på bio: Van Gogh - ett nytt sätt att se
19:30 Mordet på Orientexpressen
20:00 Suburbicon
i morgon
Elektra
13:00 Okänd soldat
13:30 Call me by your name Sista dagen
15:30 Wonder Wheel Sista dagen
16:00 Suburbicon Sista dagen
17:30 Wind River
18:00 Let The Sunshine In
19:30 God's Own Country
20:00 The Party
fre 19 jan
Elektra
09:30 Monky Abonnerat
13:00 Mordet på Orientexpressen
14:00 Let The Sunshine In
15:15 God's Own Country
16:15 The Party
17:15 The Greatest Showman Premiär
17:45 Ted - för kärlekens skull Premiär
19:30 Steg för steg Premiär
20:00 Wind River
lör 20 jan
Elektra
13:15 Matiné: Monky Premiär
13:45 Matiné: Djungelgänget: långfilmen Premiär
15:15 God's Own Country
16:00 Steg för steg
17:15 The Greatest Showman
18:00 Fransk afton: Vår Vingård i Bourgogne Premiär
19:30 Klassiker: Sinnenas rike Nypremiär
20:00 Ted - för kärlekens skull
sön 21 jan
Elektra
13:15 Matiné: Monky
13:45 Matiné: Djungelgänget: långfilmen
15:15 Steg för steg
16:00 Balett på bio: Romeo och Julia Live
17:45 Ted - för kärlekens skull
19:30 The Greatest Showman
20:00 Wind River
mån 22 jan
Elektra
13:30 Victoria & Abdul
13:45 Vår Vingård i Bourgogne
15:30 The Party
15:45 Wind River
17:15 The Greatest Showman
17:45 Ted - för kärlekens skull
19:30 Steg för steg
20:00 God's Own Country
Fler dagar...
LIVE PÅ BIO
VAN GOGH - ETT NYTT SÄTT ATT SE
ROMEO OCH JULIA
TOSCA
KÄRLEKSDRYCKEN
RAFAEL
LA BOHÈME
THE FLAMES OF PARIS
BULLANSCENEN
MIN LILLASYSTER KANIN
RUNDGÅNG
RÄVEN I DEN KOLSVARTA NATTEN
KOTTEN OCH STORMEN
KÖP/BOKA BILJETTER
CAFÉ KOPPAR
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Elektra
13:45 The Party
14:00 Let The Sunshine In
15:30 Wonder Wheel
16:00 God's Own Country
17:30 Wind River
18:00 Konst på bio: Van Gogh - ett nytt sätt att se
19:30 Mordet på Orientexpressen
20:00 Suburbicon
i morgon
Elektra
13:00 Okänd soldat
13:30 Call me by your name Sista dagen
15:30 Wonder Wheel Sista dagen
16:00 Suburbicon Sista dagen
17:30 Wind River
18:00 Let The Sunshine In
19:30 God's Own Country
20:00 The Party
fre 19 jan
Elektra
09:30 Monky Abonnerat
13:00 Mordet på Orientexpressen
14:00 Let The Sunshine In
15:15 God's Own Country
16:15 The Party
17:15 The Greatest Showman Premiär
17:45 Ted - för kärlekens skull Premiär
19:30 Steg för steg Premiär
20:00 Wind River
lör 20 jan
Elektra
13:15 Matiné: Monky Premiär
13:45 Matiné: Djungelgänget: långfilmen Premiär
15:15 God's Own Country
16:00 Steg för steg
17:15 The Greatest Showman
18:00 Fransk afton: Vår Vingård i Bourgogne Premiär
19:30 Klassiker: Sinnenas rike Nypremiär
20:00 Ted - för kärlekens skull
sön 21 jan
Elektra
13:15 Matiné: Monky
13:45 Matiné: Djungelgänget: långfilmen
15:15 Steg för steg
16:00 Balett på bio: Romeo och Julia Live
17:45 Ted - för kärlekens skull
19:30 The Greatest Showman
20:00 Wind River
mån 22 jan
Elektra
13:30 Victoria & Abdul
13:45 Vår Vingård i Bourgogne
15:30 The Party
15:45 Wind River
17:15 The Greatest Showman
17:45 Ted - för kärlekens skull
19:30 Steg för steg
20:00 God's Own Country
Fler dagar...
Elektranytt
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev
MARABOU
CAFÉ KOPPAR
◀︎ BLÄDDRA ▶︎
Let The Sunshine In
  Se tider och boka/köp
Un beau soleil intérieur
En film av Claire Denis
Land
Produktionsår
Premiär
Längd
Genre
Språk
Textning
Frankrike, Belgien
2017
25 dec 2017
94 min
Drama
Franska
Svenska

Juliette Binoche är lysande i rollen som Isabelle, en frånskild konstnär i 50-års åldern, som försöker sålla bland alla självcentrerade män i hopp om att åter finna kärleken. En elegant romantisk komedi av kritikerrosade Claire Denis om vad som är viktigt i livet och om vad man vill ha i en mogen relation.

Medverkande: Juliette Binoche, Xavier Beauvois, Gérard Depardieu
Land
Produktionsår
Premiär
Längd
Genre
Språk
Textning
Frankrike, Belgien
2017
25 dec 2017
94 min
Drama
Franska
Svenska

i dag
13:45 The Party
14:00 Let The Sunshine In
15:30 Wonder Wheel
16:00 God's Own Country
17:30 Wind River
18:00 Konst på bio: Van Gogh - ett nytt sätt att se
19:30 Mordet på Orientexpressen
20:00 Suburbicon
i morgon
13:00 Okänd soldat
13:30 Call me by your name Sista dagen
15:30 Wonder Wheel Sista dagen
16:00 Suburbicon Sista dagen
17:30 Wind River
18:00 Let The Sunshine In
19:30 God's Own Country
20:00 The Party
fre 19 jan
09:30 Monky Abonnerat
13:00 Mordet på Orientexpressen
14:00 Let The Sunshine In
15:15 God's Own Country
16:15 The Party
17:15 The Greatest Showman Premiär
17:45 Ted - för kärlekens skull Premiär
19:30 Steg för steg Premiär
20:00 Wind River
lör 20 jan
13:15 Matiné: Monky Premiär
13:45 Matiné: Djungelgänget: långfilmen Premiär
15:15 God's Own Country
16:00 Steg för steg
17:15 The Greatest Showman
18:00 Fransk afton: Vår Vingård i Bourgogne Premiär
19:30 Klassiker: Sinnenas rike Nypremiär
20:00 Ted - för kärlekens skull
sön 21 jan
13:15 Matiné: Monky
13:45 Matiné: Djungelgänget: långfilmen
15:15 Steg för steg
16:00 Balett på bio: Romeo och Julia Live
17:45 Ted - för kärlekens skull
19:30 The Greatest Showman
20:00 Wind River
mån 22 jan
13:30 Victoria & Abdul
13:45 Vår Vingård i Bourgogne
15:30 The Party
15:45 Wind River
17:15 The Greatest Showman
17:45 Ted - för kärlekens skull
19:30 Steg för steg
20:00 God's Own Country
tis 23 jan
13:15 Mordet på Orientexpressen
13:30 Okänd soldat
15:45 Wind River
16:00 Let The Sunshine In
17:45 Ted - för kärlekens skull
20:00 The Party
ons 24 jan
13:30 Matiné: Monky
13:45 Ted - för kärlekens skull
15:30 The Party
16:00 Vår Vingård i Bourgogne
17:30 Steg för steg
18:00 Klassiker: Sinnenas rike Sista dagen
19:30 The Greatest Showman
20:00 Wind River
tors 25 jan
13:15 Victoria & Abdul
14:00 Ted - för kärlekens skull
15:15 Steg för steg
16:30 Okänd soldat
17:15 The Greatest Showman
lör 27 jan
19:00 Opera på bio: Tosca Live
sön 28 jan
17:30 Förintelsens Minnesdag: Fanny's flykt Musik av Daniel Klanger innan filmen
mån 29 jan
18:00 Förintelsens Minnesdag: Django Film & samtal - Gäster: Claes Tillander (ordf. Jazzens vänner), Roza Huzko & Marko Grönfors (Nationella Minoriteter Romer), Hasse & Gino Taikon spelar musik
tis 30 jan
09:30 Förintelsens Minnesdag: Krig (sv. txt) Skolbio för högstadiet - Ingen kostnad inom Kulturgarantin
ons 31 jan
13:30 Förintelsens Minnesdag: Sameblod (sv. txt) Bio för högstadiet/gymnasiet 40 kr/st - Gäst: Ami Netzler (Strateg stadsledningskontoret Västerås
tors 1 feb
09:30 Förintelsens Minnesdag: Fanny's flykt Skolbio för högstadiet - Ingen kostnad inom Kulturgarantin
18:00 Gästspelsscen - 4:e teatern: Ja må hon leva
Elektrabio i Västerås  |  Sintervägen 6, 721 30 Västerås  |  021 - 12 30 60  |  elektra@elektrabio.se
⬆︎