Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
idag
Elektra
14:00 Var blev ni av? Gäst: Gunnar Lindholm
16:00 Yao
17:00 Balett: Carmen/Petrusjka Live
18:00 Sonja
19:30 El Angel
20:00 Den siste gentlemannen
i morgon
Elektra
15:30 Red Joan
17:30 Yao
18:00 Sonja
19:30 Amundsen
20:00 El Angel
Fler dagar...
CARMEN/PETRUSKJA
NY SÄSONG THE MET
TURANDOT
MANON
RAYMONDA
MADAMA BUTTERFLY
BOKA/KÖP BILJETTER
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
idag
Elektra
14:00 Var blev ni av? Gäst: Gunnar Lindholm
16:00 Yao
17:00 Balett: Carmen/Petrusjka Live
18:00 Sonja
19:30 El Angel
20:00 Den siste gentlemannen
i morgon
Elektra
15:30 Red Joan
17:30 Yao
18:00 Sonja
19:30 Amundsen
20:00 El Angel
Fler dagar...
Elektra veckobrev
Anmäl dig till vårt veckobrev   Om integritet
CAFÉ KOPPAR

Här hittar du våra systerbiografer
 

ANGERED (Göteborg)


Angereds bio: Angereds Torg 13
Hemsida

 

GÖTEBORG


Aftonstjärnan: Plåtslagaregatan 2
Hemsida

 

GÖTEBORG


Hagabion: Linnégatan 21
Hemsida

 

JÖNKÖPING


Folkets Bio: Svavelsticksgränd 7 - 9
Hemsida

 

LULEÅ


Royal: Nygatan 1
Hemsida

 

LUND
 

Kino: Kyrkogatan 3
Södran: Stora Södergatan 64
Hemsida

 

MALMÖ


Panora: Friisgatan 19 D
Hemsida

 

MÄRSTA

Biokällan: Stockholmsvägen 25
Hemsida

 

STOCKHOLM

Zita: Birger Jarlsgatan 37
Hemsida

 

TOLLERED


Tollereds biograf: Volrath Bergs väg 7
Hemsida

 

UMEÅ
Folkets Bio: Västra Strandgatan 10 (Väven, plan 4)
Hemsida

 

UPPSALA

Fyris: S:t Olofsgatan 10
Hemsida

 

VISBY


Folkets Bio: Adelsgatan 39
Hemsida

 

VÄSTRA FRÖLUNDA


Frölunda Kulturhus: Valthornsgatan 13
Hemsida

 

VÄXJÖ


Palladium: Storgatan 12
Hemsida

 

ÖSTERSUND
Regina: Prästgatan 56
Hemsida

 

ÖSTRA VEMMERLÖV


Gylleboverket: Östra Vemmerlöv 19
Hemsida


Publicerad 15/1 2019 kl 08:34. Senast uppdaterad 28/4 2019 kl 11:49.

i dag
14:00 Var blev ni av? Gäst: Gunnar Lindholm
16:00 Yao
17:00 Balett: Carmen/Petrusjka Live
18:00 Sonja
19:30 El Angel
20:00 Den siste gentlemannen
i morgon
15:30 Red Joan
17:30 Yao
18:00 Sonja
19:30 Amundsen
20:00 El Angel
tis 21 maj
15:15 Varda by Agnes
17:30 Yao
19:30 Hjärtelandet
ons 22 maj
15:15 Amundsen
16:00 Hjärtelandet
17:30 Sonja
17:45 Varda by Agnes
19:30 Red Joan
20:00 Den siste gentlemannen
tors 23 maj
15:30 Amundsen
18:00 Kulturredaktörens val: Mannen på taket Klassiker
20:00 Yao
fre 24 maj
17:15 Hjärter Dam Premiär
19:30 Amundsen
20:00 Red Joan
lör 25 maj
10:30 Lilla Anna och Långa Farbrorn Barnfestivalen
11:15 Lilla spöket Laban Barnfestivalen
15:30 Ada, Glada och sömnklockan Barnfestivalen
17:15 Hjärter Dam
18:00 Sonja
19:30 Yao
20:00 Varda by Agnes
sön 26 maj
15:30 Sonja
16:00 Den siste gentlemannen
17:30 Red Joan
18:00 Yao
19:30 Hjärter Dam
20:00 Amundsen
mån 27 maj
17:15 Hjärter Dam
18:00 Matteusevangeliet Klassiker
19:30 Yao
tis 28 maj
17:30 Red Joan
18:00 Varda by Agnes
19:30 Yao
20:00 Den siste gentlemannen
ons 29 maj
17:15 Hjärter Dam
17:30 Green Book Oscarsbelönad
19:30 Sonja
20:00 Red Joan
tors 30 maj
18:00 Asbury Park: Riot Redemption Rock 'n Roll Rocksommar
20:00 Yao
Elektrabio i Västerås  |  Sintervägen 6, 721 30 Västerås  |  021 - 12 30 60  |  elektra@elektrabio.se
⬆︎